Bir poker oyunu ya da başka bir kumar olsa da, hiçbir strateji izlemeden oyunu kazanmayı asla düşünemezsin. Yine de birçok insan, temel insan psikolojisini anlamanın da önemli olduğunu düşünüyor. Aklımızda olan, kazanmak ya da kaybetmek için çok önemli bir faktördür.

Rakibinizin psikolojisini okuyabiliyorsanız, düşüncelerini, hissini ve ne tür kartlar taşıdığını bilirsiniz. Bununla birlikte, kendi psikolojinizi de anlamak daha önemlidir.

Kendini bil

Çevrimiçi olarak herhangi bir situs pokerinde oynarken, rakibimizin hatasını ödemeyi seviyoruz. Ancak, herhangi bir hata yaptığımız zaman, onu rasyonelleştirmeye çalışırız. Her şey başarısız olduğunda şansımızı suçlarız.

Rekabet ve ego

Rakibimize karşı oynadığımızda, paramızı kaybederek kaybetmeyi asla sevmeyiz ve aynı zamanda rakibin çok daha akıllı olabileceğini kabul etmekten hoşlanmayız. Oyun oynarken güven çok önemlidir ve aynı zamanda bize karşı dürüst olmamız gerekir.

Öfke ile oynamak

Herhangi bir eğitimli ve akıllı poker oyuncusu aniden oyunu kaybederse, öfkeyle oynamaya meyillidir. Hatalarını asla kabul etmeyecek ve bu bir dizi kayba yol açabilir. Yapılacak en iyi şey oyundan çıkmak ve zihninizi analiz etmek.

Oyun tarzını bil

Bazıları sosyalleşme için, bazıları ise rekabet heyecanından zevk alırken rekabet etmek için oynar. Bu, belli bir oyun tarzı yaratır ve yalnızca kendinizi en üst düzey poker oyuncusu haline getirebilirsiniz.

Rakibini tanı
Poker oyununda üstünlük elde etmek için rakibinizin aklını okuyabilmeniz önemlidir.

Oyununuzu duruma göre ayarlamaya çalışın
Rakibinizin psikolojisini anladıktan sonra, oyununuzu buna göre ayarlayabilir, daha agresif oynayabilir veya daha fazla blöf yapabilir ve oyunu istifade etmek için oyunu kullanabilirsin.

Rakibin ayakkabısına adım atabilirsiniz
Bunu yapabilirseniz, rakibiniz gibi karşılaştırılabilir bir durumdaysanız ne yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Rakibin ile aranızdaki akıl oyunları uzun süre devam edebilir.

Psikoloji tek başına oyunu kazanmak için nihai faktör olmayabilir, ancak kesinlikle oyununuzun seviyesini yükseltebilir. Hesaplanan strateji ile birlikte kullanılıyorsa, her iki kelimenin de en iyisi olabilir.